Dachówka płaska, prosta to coraz częstszy widok w Polsce. Swoją popularność zawdzięczają ponadczasowemu wyglądowi – można je zastosować zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i w domach o tradycyjnym stylu architektonicznym. Z tego względu są jednym z najczęściej wybieranych materiałów na pokrycie dachów.

Dachówka płaska – przyszłościowy wybór

Decydując się na dachówkę płaską stalową, można zyskać znacznie więcej niż w przypadku innych form pokrycia. Odpowiada ona na wszystkie wyzwania współczesności, takie jak: stale modyfikowane normy bezpieczeństwa, trendy dotyczące walorów estetycznych, zmieniający się klimat oraz dostępne możliwości architektoniczne. Stalowe płaska dachówka stanowi rozwiązanie wręcz uniwersalne, preferowane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i tych znajdujących się w branży budowlanej czy publicznej.

Parametry techniczne tego typu pokrycia dachowego również nie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów, a nawet je przewyższają. To z kolei przekłada się na jeszcze większą żywotność stosowania stalowych płaskich dachówek, które mogą się przysłużyć wielu pokoleniom, nie tracąc wiele na swojej trwałości i przykuwającym uwagę wyglądzie.

Nowoczesny wygląd dachówek

Odpowiadając na zapotrzebowanie rynkowe, nasze blachodachówki zostały stworzone w taki sposób, aby można było je położyć na niemal każdym budynku. Płaska powierzchnia dachu nigdy nie wychodzi z mody – to ponadczasowa estetyka, którą uzupełnia doskonały kształt. Płaskie i gładkie blachodachówki gwarantują nieszablonowe możliwości ułożenia, co przekłada się na ostateczny efekt. Przy okazji wykazują się trwałym kolorem, a ten można dobrać wedle proponowanej przez nas palety.

Dachówka płaska – najtrwalsze rozwiązanie

Trwałość jest główną zaletą blachodachówek, którą docenią wszyscy ci, którzy poszukują nie tylko estetycznych, ale również odpornych na różne czynniki pokryć dachowych. To ważne w przypadku każdego budynku, ponieważ od tego zależy komfort korzystania z pomieszczeń znajdujących się pod dachem.

Dzięki nowoczesnej technologii blacha dachowa płaska produkowana przez naszą firmę wykazuje się wyjątkową wytrzymałością. Nie straszne są jej porywisty wiatr (który nie ma szans na poderwanie pokrycia z powodu dodatkowego mocowania) czy nagłe pojawienie się mrozów. W takich sytuacjach nasze blachodachówki zachowują swoje właściwości i nie ulegają zniszczeniu. Dzięki temu uda się zapobiec wielu wydatkom związanym z konserwacją i utrzymaniem pokrycia w sytuacjach wystąpienia ciężkich warunków pogodowych. Ponieważ klimat się zmienia i gwałtowne wichury są coraz powszechniejsze, warto zastanowić się nad wyborem blachy dachowej płaskiej już dzisiaj. Za jej pomocą można uniknąć niepotrzebnych problemów wynikających z codziennej eksploatacji.

Ułatwiony montaż

Warto wspomnieć, że ze względu na swoją konstrukcję stalowa dachówka płaska jest również niezwykle łatwa w montażu. Nie potrzeba żadnej zaawansowanej wiedzy czy doświadczenia, aby ją prawidłowo zastosować do pokrycia dachu. W przeciwieństwie do dachówek płaskich ceramicznych czy betonowych, blachodachówki w bardzo łatwy sposób można ze sobą połączyć uzyskując satysfakcjonujący i stabilny efekt. Samodzielny montaż dachówek gwarantuje nie tylko oszczędność czasu, ale również pieniędzy.

Maksymalna ochrona przed korozją

Aby zwiększyć żywotność naszych blachodachówek płaskich, zdecydowaliśmy się zastosować nowoczesną, cynkowo-magnezową powłokę antykorozyjną. To właśnie dzięki niej pochodzące od nas produkty mogą cieszyć się tak wyjątkową trwałością.

Powłoka cynkowo-magnezowa stanowi lepszą od tradycyjnych metod alternatywę pokrywania dachówek osłoną antykorozyjną. Cechuje się mniejszą grubością i masą powłoki, co korzystanie wpływa również na środowisko naturalne przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej ochrony płaskiej dachówki przez czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo nie powoduje ona żadnych złuszczeń i pęknięć na wierzchnich powłokach malarskich. Walory tej ochrony potwierdzają naukowcy z Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie w opublikowanych badaniach. Z tego właśnie względu każda nasza blachodachówka płaska jest pokrywana powłoką antykorozyjną cynkowo-magnezową.

Długoletnia gwarancja na dachówki płaskie

Na nasze produkty udzielamy gwarancji na minimum 30 lat. Jesteśmy pewni długowieczności produkowanych przez nas blachodachówek tak samo jak ich odporności na korozję i inne czynniki zewnętrzne. Gwarancja działa od momentu dokonania zakupu oraz obowiązuje aż do upłynięcia terminu.

Zachęcamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem produktów, takich jak blachodachówka płaska. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi przedstawicielami regionalnymi. Chętnie udzielimy odpowiedzi i doradzimy najlepsze rozwiązania w tym zakresie.