Dach jest ozdobą każdego budynku. Nie bez powodu więc tak szczególną uwagę zwraca się na pokrycia dachowe przy powstawaniu jakiejkolwiek inwestycji. Trzeba jednak pamiętać, że dach powinien nie tylko estetycznie się prezentować. Ta wizytówka domu ma za zadanie także odpowiednio chronić wnętrze budynku oraz dbać o bezpieczeństwo jego mieszkańców. Element wieńczący obiekt budowlany powinien zatem łączyć w sobie te dwie funkcje.
Świadomi wagi problemów, jakie powstają przy poszukiwaniu idealnego pokrycia, opracowaliśmy nowatorskie stalowe panele dachowe. Jest to całkowita nowość na rodzimym rynku, która odpowiada potrzebom i sugestiom wysuwanym ze strony zarówno klientów, jak i całej branży budowlanej. Nieustannie staramy się również dostosować do zmieniających się trendów, które uważnie obserwujemy od wielu lat.

Wyjątkowy wygląd paneli dachowych

Dzięki naszym stalowym panelom dachowym można wyróżnić swój dom na tle wszystkich innych w okolicy. Ich wygląd przykuwa uwagę nowoczesnym stylem i zaskakującym kształtem. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii pozwalającej na układanie płaskiej dachówki z przesunięciem (Novatik Premium). To bardzo uniwersalne rozwiązanie, które będzie pasować do każdego stylu architektonicznego, nawet do tego najbardziej współczesnego. Posiadamy różne modele paneli dachowych o zróżnicowanej palecie barw. Na pewno sprawdzą się także w innych, bardziej indywidualnych lub tradycyjnych formach budownictwa.

Panele dachowe – niezwykła łatwość montażu

Inną istotną cechą każdego oferowanego przez nas panelu dachowego jest prostota montażu. Proponowane przez nas rozwiązanie może znacznie ułatwić instalację pokrycia dachowego, co jest nieocenioną pomocą podczas powstawania każdej inwestycji. Pozwala skrócić czas potrzebny do osiągnięcia zamierzonego efektu. Przy okazji, nowoczesne podejście do montażu sprawia, że stalowy panel dachowy uda się lepiej dopasować do własnych wymagań i wizji. Warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do powszechnie dostępnych pokryć dachowych nie trzeba dodatkowo używać uszczelek – najlepsze zabezpieczenia stanowią podgięcia paneli lub obróbek.

Doskonała ochrona

Stalowy panel dachowy Novatik użyty do stworzenia pokrycia to gwarancja wieloletniej trwałości. Odpowiedni montaż paneli sprawia, że polepsza się układ statyczny dachu, co zmniejsza punktowe obciążenia, czyniąc całą konstrukcję znacznie bezpieczniejszą w codziennej eksploatacji. Ponadto naszym panelom dachowym nie straszne są żadne wichury, które coraz częściej pojawiają się na tej szerokości geograficznej – panele Novatik to ochrona przed wiatrem o prędkości nawet 215 km/h. To dzięki temu są jednymi z najbezpieczniejszych paneli dostępnych obecnie na rynku.

W kwestii bezpieczeństwa oraz komfortu ważna jest również odporność na inne zmiany pogodowe, jak np. siarczysty mróz. Panel dachowy Novatik nie pęka pod wpływem niskich temperatur oraz nie chłonie wilgoci w miejscach niezabezpieczonych. Dzięki temu pozwala zaoszczędzić na ewentualnych naprawach, których nie da się uniknąć, stosując tradycyjne dachówki ceramiczne czy betonowe.

Zachęcamy do zaznajomienia się z naszą ofertą na stalowe pokrycie dachowe, a w razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Nasi pracownicy z chęcią rozwieją wszelkie wątpliwości.